Czy marskość wątroby może być genetyczna?

Witam .Czy marskość wątroby może być genetyczna? U mojego męża wykryto marskosc a u jego brata natłuszczenie wątroby . Czy może to być dziedziczne ?

Witam! Marskość i stłuszczenia wątroby nie sa typowo dziedzicznymi schorzeniami. Nie mniej w przypadku ich wystąpienia w rodzinie istnieje statystycznie większe prawdopodobieństwo na zachorowanie niż w populacji ogólnej.