Czy padaczka jest chorobą genetyczną?

Lecze se na padaczke od 12 roku życia, mam aktualne 30 lat czy duże jest prawdopodobieństwo że dziecko którego jeszcze nie planuje ani się nie spodziewam też będzie miało padaczke? ????

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyny padaczki mogą byc związane podłożem genetycznym, z podłożem strukturalnym czy też zaburzeniami metabolicznymi. Ryzyka wystąpienia padaczki u dziecka jest większe niż w reszcie populacji, ale nie można tego określic na 100 % czy na pewno dziecko będzie miało padaczkę.