Czy maślan sodu jest bezpieczny w ciąży?

Czy stosowanie maślanu sodu w ciąży jest bezpieczne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

maślan sodu to naturalna substancja, która jest zaliczana do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Jest ona produkowana przez bakterie jelitowe, a w momencie, gdy jest jej zbyt mało, może dochodzić do zaburzeń pracy jelit. Wówczas mogą pojawić się dolegliwości bólowe, biegunki lub wzdęcia.

W takich sytuacjach wskazana jest suplementacja maślanem sodu. W czasie ciąży oraz podczas karmienia piersią raczej nie zaleca się stosowania maślanu sodu. Proszę jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który podejmie ostateczną decyzję.

Więcej informacji na temat maślanu sodu znaleźć można pod poniższymi linkami, które przekierują do naszych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/kwas-maslowy-a-zdrowie-jelit,

https://zywienie.abczdrowie.pl/to-hit-na-rynku-suplementow-diety-ale-eksperci-ostrzegaja-nie-wszystkim-sluzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.