Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety ciąża jest szczególnym stanem, który sprawia, że w ciele kobiety zachodzi szereg zmian. Ich konsekwencją są m.in. zaburzenia trawienia i spowolnienie perystaltyki jelit – największy wpływ na to ma nadprodukcja hormonów, a w starszej ciąży – również rosnący płód i powiększająca się macica. Tym, na co lekarze zwracają uwagę jest właściwa dieta oraz ruch i nawodnienie organizmu – te trzy elementy mają niebagatelny wpływ na poprawę funkcjonowania układu trawiennego. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/zaparcia-w-ciazy.

Jeśli chodzi o farmaceutyki, to w ciąży dozwolone są czopki, może Pani również stosować Debutir, aczkolwiek proszę o tym fakcie poinformować ginekologa prowadzącego ciążę, to on ostatecznie decyduje o zażywanych i stosowanych w ciąży preparatach leczniczych i suplementach diety.

Być może zainteresuje Panią również ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy