Czy masturbacja może mieć wpływ na brak wzwodu?

Czy masturbacja może mieć wpływ na brak wzwodu? Chodzi o to, że jako nastolatek dużo się masturbowałem, bywało, że po 2-3 razy dziennie. Z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że było to po prostu uzależnienie. I tak przez kilka lat. Teraz natomiast od wielu miesięcy, myślę, że nawet dwa lata nie masturbuję się prawie w ogóle. A tak średnio raz na 3 miesiące. Problem w tym, że zauważyłem u siebie totalny brak ochoty na seks, nic mnie nie podnieca, dawniej po 3 dniach chodziłbym nabuzowany i nie potrafił myśleć o niczym innym. Teraz nic takiego nie ma. Nie mam też spontanicznych erekcji, porannych wzwodów. Przy kobiecie też mi nie staje. Jedynie kiedy przykładowo zaczynam myśleć o seksie, albo kiedy próbowałem podejmować jakieś próby z kobietą z mojego penisa wylatywały niewielkie ilości prejakulatu i tyle. W ogóle nie chce stać. Czy przyzwyczajenie do ręki może być aż tak silne, że po dwóch latach prawie całkowitej abstynencji nadal ono gdzieś siedzi w mózgu? Co robić, czy sildenafil rozwiąże problem, a jeśli tak to jak miałoby to w sumie pomóc? Bardzo proszę o jakieś konkrety, nie odsyłajcie mnie do lekarza, bo to już zrobiłem, ale w sumie nadal nic nie wiem.

Jeśli w Pana okolicy nie może Pan uzyskać skutecznego leczenia proszę wybrać się do większego miasta i skorzystać z konsultacji u specjalisty.