Czy masturbacja powoduje problemy ze wzrokiem?

Czy masturbacja powoduje problemy ze wzrokiem? Jakiś czas temu dosyć często się masturbowałam, teraz z tego rezygnuje, ale od niedawna zauważyłam dosyć szybko postępujące problemy ze wzrokiem. Tak jakby podwójne widzenie, gdy czytam. Czy to może być przyczyną? Jak temu zapobiec? Proszę bardzo o pomoc

Witam! Proponuję Zrobić podstawowe badania laboratoryjne i zgłosić się do neurologa celem dalszej diagnostyki. Przed badaniami nie należy przypisywać sprawstwa konkretnej czynności. Podwójne widzenie może powodować cały szereg zaburzeń (nie tylko neurologicznych). Przy znacznym zmęczeniu "rozjeżdżanie się obrazu" może pojawić się baz żadnej choroby. Może to wystąpić także w przebiegu nerwicy. Bez paniki proszę poczekać na obiektywne wyjaśnienie sprawy. Powodzenia W. Łuczkowski.