Czy mąż może używać ten sam lek na poziom prolaktyny?

Witam. Mam takie pytanie. Od 3 latach staramy się z mężem bezskutecznie o dziecko. Po przebadaniu hormonów okazało się, że mam za wysoką prolaktynę. Pani ginekolog przepisała mi B***. Mąż również ma zlecone badania. Wynik jego prolaktyny 102,6 tu pisze, że w normie natomiast po tabletce i godzinie 992,2 czyli jeżeli się nie mylę ma wysoką. Mąż ma jeszcze zlecone badanie na posiew nasienia i ma z tymi wynikami udać się do urologa. Moje pytanie jest taki czy mąż może przyjmować B***, który ja również przyjmuję (jeżeli ta prolaktyna jest rzeczywiście za wysoka), czy powinien to mu przepisać lekarz?
ponad rok temu

Szanowna Pani,

Podaje Pani wyniki męża, jednakże są one napisane bez jednostek i norm charakterystycznych dla laboratorium, w którym było wykonywane badanie (normy różnią się w poszczególnych laboratoriach). Nie do końca jasno opisuje Pani wzrost poziomu prolaktyny u męża po zażyciu tabletki - czy chodzi tutaj o test z metoklopramidem? Niezależnie od tego jak brzmią odpowiedzi na moje wątpliwości i pytania, zdecydowanie odradzam zażywania B*** przez męża. Jest to lek przypisywany na receptę, konkretnej osobie i  z konkretnych powodów. Jego stosowanie "na własną rękę" byłoby głęboko nierozsądne.