Jak długo trzeba brać tabletki Dostinex żeby zajść w ciążę?

Witam. W związku z leczeniem mojej niepłodności lekarz zlecił mi badanie Prolaktyny bez testu i w tescie z metoklopramidem. Prolaktyna na czczo wyniosła 17,35,a norma jest 5,18-26,53.Prolaktyna z metoklopramidem po godzinie wyniosła 314,55. Lekarz stwierdził po tych wynikach że trzeba mi przepisać tabletki Dostinex 1tabl tygodniowo. Moje pytanie brzmi jak długo trzeba brać tabletki Dostinex żeby zajść w ciążę? Wspomnę że byłam pacjentką kliniki Novum i Invimed, W szpitalu na Starynkiewicza i dlaczego tamtejsi specjalisci nie zlecili mi takich badań na prolaktyne tylko od razu chcieli robić zabieg In-vitro. Dodam jeszcze że nasienie męża było słabe ale po androvit i polfilin mąż ma super nasienie. Starania trwają 3lata i mam nadzieję ze zakończą sie owocnie po dostinex. Proszę specjaliste o szybką odpowiedź i ewentualne wskazówki dla mnie :-). Pozdrawiam.

ma Pani hiperprolaktynemię czynnościową, może to blokować owulację. Stąd zalecenie podawania Dostinexu; jak długo leczyć - niestety nie odpowiem na to pytanie, leczyłabym kilka tygodni potem sprawdziła w USG czy ma Pani owulację