Czy miastenię oczną da się wyleczyć?

Choruje na miastenie postac oczna , zdiagnozowano 3 lata temu, objawy od 10 lat, Podwojne widzenie mam co dwa, trzy miesiace przez okolo 7-10 dni. Mialam rowniez 4 letni okres remisji . Zazywalam mytelase, teraz nie zazywam poniewaz nie zauwazylam zadnej roznicy . Spotkalam sie z opinia ze miastenii ocznej sie nie leczy, brak efektow leczenia. Moje pytanie : nauczyc sie z tym zyc czy jednak zazywac jakies leki ? Czy oprocz przeczekania ataku choroby mozna jakos sobie pomoc ?

Witam. Miastenia jest chorobą przewlekłą i wymagającą stałej kontroli lekarza neurologa. Nawet postać oczna może w następnych etapach przejść w bardziej zaawansowane stany obejmujące inne mięśnie. Proszę nie podejmować decyzji o zmianie leczenia/dyskontynuacji bez kontaktu z lekarzem prowadzącym