Czy mięśnie Kegla są równoznaczne z przeponą moczowo-płciową?

Witam,jestem po operacji usunięcia macicy wraz z trzonem i szyjką pozostawiono mi przydatki ,proszę odpowiedź na moje pytanie:czy mięśnie kegla to jest przepona moczowo-płóciowa jeżeli tak czy to mi pozostawiono żebym mogła wzmocnić nietrzymanie moczu. Mam nadzieje że moje pytanie jest jasne nie jetem lekarzem tylko pacjętką wiec moja wiedza na gruncie medycznym jest znikoma.Dziękuję bardzo

Renata GrzechociĹska

Witam.
Mięsień Kegla to inaczej mięsień łonowo - guziczny, który jest częścią mięśnia dźwigacza odbytu, ten zaś jest składową tzw.przepony moczowo - płciowej. Z całą pewnością pozostawiono Pani przeponę -moczowo płciową. Można robić ćwiczenia, które wzmacniają te mięśnie. Jednym z nich polega na tym, ze podczas oddawania moczu należy nagle przerwać strumień moczu napinając te właśnie mięśnie.
Pozdrawiam