Ćwiczenia mięśni Kegla a seks

Czy warto ćwiczyć mieśnie kegla ? Na internecie jest wiele poradników, w których opisuje się ćwiczenia mięśni kegla. Podobno daje to efekty w postaci lepszego seksu. W przypadku mężczyzn lepsza kontrola wytrysku i erekcja a w przypadku kobiet lepsze odczucia podczas stosunków pochwowych itp. Czy naprawdę warto ćwiczyć mięśnie PC i czy nie jest to niezdrowe ?

Dzień dobry.

Właściwie sam Pan odpowiedział na swoje pytanie. Nic mi też nie wiadomo, aby ćwiczenia mięśni Kegla miały mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Pozdrawiam.

Witam,
ćwiczenie mięśni Kegla jest uznawaną od lat metodą na poprawę funkcjonowania w sferze seksualnej zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
pozdrawiam

Witaj

Warto ćwiczyć mięśnie Kegla w każdym wieku i tak jak napisałeś jest to lepsza kontrola narządu , ale też zabezpiecza przed zaburzeniami erekcji , nietrzymaniem moczu i wieloma innymi niedomaganiami , poza tym jest to zdrowa terapia profilaktyczna i to nic cię nie kosztuje oprócz twego czasu, a możesz ćwiczyć w każdej chwili. Co do kobiet to także profilaktyka utrzymania narządów we właściwym miejscu i oczywiście lepsze odczuwanie także . Mam tylko jedno ale - trzeba to robić systematycznie ! Pozdrawiam