Ćwiczenie mięśni Kegla w celu poprawy jakości współżycia

Witam, masturbowałam sie od ok. 6 lat. Miesiąc temu zacząłem ćwiczyć mięśnie Kegla. Masturbacje zaczynam ograniczać i postanowiłem skończyć z masturbacja. Chce aby współżycie z dziewczyna było prawidłowe. Obawiam sie ze mam przedwczesny wytrysk wiec ćwiczę mięśnie kegla. Codziennie wieczorem zaciskam na 5 sekund mięśnie kegla i rozluźniam. Robie tak 10 razy. Po tym ćwiczeniu zaciskam mięśnie 50 razy. Czy to prawidłowa ilośc ? Jak juz wyćwicze mięśnie kegla to współżycie bedzie dużo lepsze?

Witam
Ćwiczenia mięśni Kegla jest jednym ze sposobów polepszenia jakości współżycia zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Może jednak się zdarzyć tak, że te ćwiczenia nie będą wystarczające do rozwiązania Pana problemu. Proszę się zgłosić na wizytę do seksuologa i omówić swoje wątpliwości co do problemu wytrysku przedwczesnego.
Pozdrawiam B.K.

Dzień dobry!

Na jakość życia seksualnego składa się wiele czynników i ćwiczenia mięśni Kegla nie są najważniejszym z nich. Może się okazać, że będzie to dla Pana umiejętność przydatna, ale też, że okaże się nie mieć większego znaczenia.
Czy podczas masturbacji doświadcza Pan wczesnego/ przedwczesnego wytrysku? Czy ma Pan kontrolę nad momentem wytrysku?

Warto odejść od zadaniowego podejścia do seksu, na rzecz większego luzu, dystansu, koncentracji na relacji i wspólnym zbieraniu kolejnych doświadczeń.

Pozdrawiam!