Czy mimo negatywnych testów, mogę być w ciąży?

Witam. Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź. Mój ostatni cykl miał 25 dni, a poprzedni 45, a jeszcze poprzedni 49. Nie używamy żadnego zabezpieczenia i staramy się o dziecko. Od około 7 października mam uczucie napięcia w podbrzuszu, bóle głowy, zawroty oraz pieczenie w gardle tak jak uczucie po wymiotach oraz mam nudności, które czasem się utrzymują przez cały dzień oraz mam wzmożony apetyt na jedzenie, które wcześniej nie lubiłam. Ostatni okres miałam od 9 do 14 września i tego 9 kochałam się z mężem i on skończył we mnie. Dziś jest 51 dzień cyklu i miesiączki nadal nie ma. Robiłam dwa testy ciążowe i wyszły negatywny. Czy to oznacza, że nie jestem w ciąży, a opóźnienie okresu jest spowodowane czymś innym? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli test jeszcze niczego nie wykazuje.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać ponownie test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, np:

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl