Czy mimo takiej przerwy istnieje ryzyko przeniesienia spermy?

Uprawiałam z moim chłopakiem peeting. Najpierw doprowadziłam go do wytrysku ręką i ustami. Później całowaliśmy się. Po jakimś czasie poszłam do łazienki, a on wtedy się powycierał i ubrał. Kiedy wróciłam, położyliśmy się na łóżku i chwilę rozmawialiśmy, po czym on zaczął się mną zajmować najpierw ręką a potem językiem. Były to moje dni płodne. Czy istnieje jakaś szansa, że po tych 15-30 minutach mógł przenieść trochę niewytartej spermy na palcach lub języku?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

do zapłodnienia dochodzi, kiedy nasienie znajdzie się w drogach rodnych podczas stosunku płciowego. Prawdopodobieństwo ciąży po opisanej przez Panią sytuacji jest bliskie zeru. Mało prawdopodobne, żeby sperma mogła w ten sposób przedostać się do pochwy i doprowadzić do zapłodnienia.

W przyszłości warto jednak pomyśleć o zabezpieczeniu np. w postaci prezerwatywy, ponieważ każde współżycie bez ochrony antykoncepcyjnej może zakończyć się ciążą.

Nasi użytkownicy zadawali już podobne pytania. Znajdzie je Pani pod linkami podanymi poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-plemnikow-do-pochwy-po-stosunku-oralnym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zaplodnienia-przy-przeniesieniu-nasienia-z-ust-kobiety-do-ust-mezczyzny-i-pochwy.

Przydatny może okazać się również artykuł dotyczący ryzyka ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.