Czy mimo zabezpieczenia mogę być w ciąży?

Dzień dobry, Miesiąc temu uprawiałam seks z moim chłopakiem. Stosowaliśmy w sumie 2 środki zabezpieczenia - prezerwatywe oraz tabletki antykoncepcyjne. Tabletki Yasminelle zostały mi przepisane na problemy ze skórą oraz nieregularne miesiączki. Zażywam je od ok. 4 miesięcy. Po stosunku mój chłopak zdjął prezerwatywe, umył członka i chciał na chwilę włożyć go znów do pochwy. Niestety miał jeszcze jeden wytrysk i nie zdążył wyjąć penisa. Pobiegłam się od razu umyć, ale boję się, że mimo brania antykoncepcji mogę być w ciąży. Miesiączka spóźnia mi się już ok . 10 dni (czasem spóźniała się ponad 2 tygodnie). Dodatkowo zaczęłam odczuwać bóle w podbrzuszu i z tyłu pleców w odcinku lędźwiowym. Mam dość opuchnięte piersi i powiększone, twardsze sutki. Odczuwam ciągłe zmęczenie, ale może to być spowodowane stresem i szkołą. Wykonałam kilka dni temu test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Czy mogę być w ciąży?
KOBIETA, 16 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

test ciążowy wykonany po miesiącu od współżycia jest jak najbardziej wiarygodny, a jego negatywny wynik świadczy o braku ciąży.

Ponadto doustna antykoncepcja hormonalna, a więc tabletki antykoncepcyjne Yasminelle, o których Pani wspomina są skuteczną formą zabezpieczania przed ciążą – oczywiście jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Stres może doprowadzić do opóźnienia menstruacji. Tak się czasem zdarza.

Podobne pytania można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-prezerwatywa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-i-tabletki-antykoncepcyjne-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.