Czy moje objawy mogą świadczyć o wczesnej ciąży?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne już od 5 miesięcy. W poprzednim cyklu źle się czułam, nudności, bóle głowy, bóle podbrzusza i plamienie. Wystraszyłam się że jestem w ciąży, wykonałam kilka testów które wyszły negatywne. Plamienie z odstawienia wystąpiło jak zawsze w czasie, było to tydzień temu w poniedziałek i trwało 4 dni. Po plamieniu wykonałam test, który również wyszedł negatywny. W niedzielę zauważyłam na papierze śluz rozowo/brązowy, pomyślałam że mogło dojść do implantacji zarodka, więc 2 dni później wykonałam kolejny test który wyszedł negatywny i udałam się na wizytę do ginekologa. Który po badaniach stwierdził brak ciąży, endometrium cieniutkie. Tabletki zawsze biorę sumiennie, wystąpiła biegunka w poprzednim cyklu, ale tabletki biorę o 21. 00 a biegunka była następnego dnia w południe. Niestety nie mam możliwości wykonania testu z krwi. Czy jest możliwość że mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji nie ma możliwości ciąży.

Przede wszystkim stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, która są skuteczną formą antykoncepcji. Ponadto wykonała Pani wiele testów ciążowych z moczu, które ewidentnie wskazują na brak ciąży. Poza tym była Pani u ginekologa, który potwierdził brak ciąży. Nie ma więc potrzeby wykonywania badania beta-HCG, które najprawdopodobniej potwierdzi, że nie doszło do zapłodnienia.

Wspomniane przez Panią dolegliwości mogą być skutkiem ubocznym przyjmowanych tabletek bądź wynikać z jednostki chorobowej.

Odpowiedzi na inne pytania użytkowników znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-czeste-wspolzycie-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/moja-dziewczyna-zazywa-tabletki-od-roku-czy-moze-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.