Czy te objawy mogą sugerować, że to jednak może być ciąża?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Kontracept od 5 miesięcy, przyjmowałam je przed ciąża przez 1.5 roku i wszystko było dobrze. Teraz zauważyłam sporo skutków ubocznych ból głowy, bóle brzucha, bóle piersi, plamienia, spadek libido i będę chciała z nich zrezygnować. Ale moje pytanie jest inne. 14 września odbyłam stosunek z mężem i dodatkowo pod koniec stosunku zabezpieczyliśmy się prezerwatywa. Krwawienie z odstawienia mam teraz, zaczęło się w niedzielę 18 września, mniej obfite ale ze skrzepami (ostatnie krwawienie też było mniej obfite). Wykonałam wczoraj test ciążowy, to był 16 dzień od ostatniego stosunku. Test który zrobiłam to paskowy o czułości 10. Na ulotce było napisane żeby odczytać wynik do 5 minut. I wyszedł negatywny. Gdy go odłożyłam i po 20 minutach chciałam wyrzucić zauważyłam że zrobiła się druga blada kreska. Czy to może być ciąża? Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje sumiennie i nigdy nie wystąpiła biegunka ani wymioty. Jestem już mamą bliźniaków i bardzo boję się kolejnej ciazy. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

co do testu ciążowego, to mógł się okazać wadliwy. Tak jak zostało wskazane na ulotce, wynik trzeba odczytać do 5 minut. Jeżeli po dłuższym czasie pojawiła się blada kreska, to bardzo możliwe, że test wyszedł fałszywie. Zalecamy więc ponowne przeprowadzenie testu ciążowego. Trzeba to zrobić co najmniej 10 dni po stosunku, a w przypadku testów płytkowych, z użyciem porannego moczu.

Pani objawy nie wskazują na ciążę, dodatkowo, jeśli tabletki antykoncepcyjne były przyjmowane prawidłowo, to raczej nie ma powodów do obaw. Dla pewności jednak warto wykonać kolejny test.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi omawianego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.