Czy mocne odczuwanie bicia serca i tętna ma podłoże nerwicowe?

Witam, Chciałam się dowiedzieć, czy bardzo mocne odczuwanie bicia serca i tętna ma podłoże tylko i wyłacznie nerwicowe, czy może też wynikać z innych "fizycznych" schorzeń? Bardzo czesto jestem w sytuacji, gdzie moje tętno/bicie serca nie przyspiesza ale bardzo mocno na całym ciele je odczuwam, do tego stopnia, że czuję wręcz jak moje ciało drga. Nie mam żadnych problemów z sercem ani ciśnieniem dlatego zastanawia mnie, czy to na 100% nerwica, czy możliwe, że coś innego? Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Panią,
opisane dolegliwości mogą odpowiadać objawom somatyzacyjnym lęku. Jeśli konsultacje kardiologiczne nie wykazała nic istotnego, warto żeby zgłosiła się Pani na konsultację do psychiatry. Psychiatra zdiagnozuje problem i dobierze odpowiedni sposób postępowania. Zachęcam także do rozpoczęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Panią,
opisane dolegliwości mogą odpowiadać objawom somatyzacyjnym lęku. Jeśli konsultacja kardiologiczna nie wykazała nic istotnego, warto zgłosić się do lekarza psychiatry, aby zdiagnozował problem i rozpocząć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus

Takie objawy mogą mieć zarówno podłoże somatyczne, jak i psychologiczne. Proszę przyuważyć w jakich sytuacjach odczuwa Pani zwiększone bicie serca i tętno - czy zdarzyło się coś, co mogło wywołać taki stan rzeczy (dodatkowy stres? natłok zdarzeń/obowiązków? napicie się kawy? zmęczenie? nieoczekiwana radość?). Po takiej samoobserwacji polecam zgłosić się do lekarza POZ, który skieruje Panią na konkretne specjalistyczne badania w celu wyeliminowania somatycznego źródła problemu. Wtedy proszę zgłosić się do psychologa i podjąć z nim współpracę w celu wyeliminowania trudności. Powodzenia.