Czy mogę brać te tabletki w przypadku wykrycia ciąży?

Dzień dobry ,Od 3 miesięcy biorę Siofor 500 trzy razy dziennie na insulinoopornosc ,dziś zrobiłam dwa testy ciążowe wyszły pozytywne pytanie jest następujące czy mogę brać te tabletki zanim będę miała wizytę u lekarza ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyjmowanie wszelkich leków w ciąży powinno być poprzedzone rozmową z lekarzem. Nie każdy lek jest bowiem bezpieczny dla kobiety ciężarnej i czasem stałe leczenie wymaga wprowadzenia pewnych modyfikacji w tym szczególnym okresie.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Siofor 500 lek ten jest przeciwwskazany w ciąży. Jeśli podczas jego stosowania kobieta zajdzie w ciążę, to powinna natychmiastowo skontaktować się z lekarzem, ponieważ należy jak najszybciej zmienić sposób leczenia na leczenie insuliną. Zachęcamy więc do przyspieszenia wizyty u lekarza bądź natychmiastowego kontaktu z nim chociażby przez telefon.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-leki-sa-bezpieczne-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-starac-sie-o-dziecko-stosujac-siofor.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.