Czy ten lek nadal mam brać w ten sposób?

Dostałam na insulinoopornosc Siofor 500 3 razy dziennie, właśnie się dowiedziałam o ciąży, czy lek mam brać nadal 3razy dziennie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek Siofor 500 jest przeciwwskazany w ciąży, o czym informuje jego producent w ulotce dołączonej do opakowania. Nie należy go więc przyjmować zarówno podczas starań o ciążę, jak i podczas samej ciąży.

Jeśli jednak dojdzie do zapłodnienia podczas przyjmowania leku Siofor 500 należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w celu zmiany leczenia na leczenie insuliną. Warto pamiętać, że stosowanie każdego leku w ciąży powinno być zawsze konsultowane ze specjalistą.

Poniżej umieszczamy linki do podobnych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-leki-sa-bezpieczne-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-brac-te-tabletki-w-przypadku-wykrycia-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.