Czy te zastrzyki można brać w 6 tygodniu ciąży?
Witam. Czy zastrzyki ovitrelle zalecone przez lekarza ginekologa można brać na podtrzymanie ciąży w 6tc?

KOBIETA, 38 LAT 8 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
preparat Ovitrelle jest przeciwwskazany w okresie ciąży, więc z pewnością nie stosuje się go na jej podtrzymanie. Producent tego środka informuje w ulotce dołączonej do opakowania, iż brakuje danych klinicznych dotyczących ewentualnych skutków wynikających ze stosowania Ovitrelle w czasie ciąży.
Proszę więc koniecznie dopytać ginekologa prowadzącego ciążę o konieczność ich stosowania i pod żadnym pozorem nie stosować leku na własną rękę.
Inne pytania o zastrzyki Ovitrelle umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-ktore-dni-wspolzyc-po-zastrzyku-ovitrelle,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastrzyk-ovitrelle-a-zaplodnienie,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-wplyw-na-poziom-b-hcg-ma-ovitrelle.