Czy mogę brać ten lek mając uczulenie na takie skłądniki?

Dzień dobry Czy mogę brać Xorimax 500 jak mam uczucie na pencyline ,ambicyline i pochodne m astmę aspirynowa

Informacja na temat pani uczulenia jest bardzo skąpa (nie wiemy jakiego typu była reakcja na lek, czy była potwierdzona próbami alergicznymi), jednak na jej podstawie należałoby w leczeniu stosować antybiotyk z innej grupy (tzw. nie-betalaktamowy) ponieważ możliwa jest reakcja krzyżowa pomiędzy penicylinami a innymi lekami z grupy beta-laktamów.