Czy mogę być pewna, że to nerwica?

2 lata temu nagle zaczęłam mieć objawy nerwicy.Nie brałam żadnych leków i wszystko zniknęło po miesiącu.Ostatnio w moim życiu pojawiło się trochę stresu i od wczoraj objawy wróciły.Za dnia funkcjonuję normalnie,uśmiecham się,rozmawiam.Wszystko zaczyna się dziać kiedy kładę się do łóżka i ustępuje ok.5 rano.W nocy nie mogę spać,bo jestem cała roztrzęsiona i szybko bije mi serce.Chciałam zapytać,czy aby na pewno jest to nerwica?Nie mam depresji,ani złego nastroju.Czy to może być coś innego?

Najprawdopodobniej opisane objawy mają źródło nerwicowe. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Wspólnie ustalicie strategię poradzenia sobie z objawami, w razie potrzeby także specjalista zarekomenduje konsultacje z innymi lekarzami.

Dzień Dobry Pani,

Nie ma możliwości zdiagnozowania Pani online.

Objawy mogą wskazywać na zespół nerwicowy.

Z mojej strony zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem, celem podjęcia terapii, która pozwoli dotrzeć Pani do przyczyny opisanych przez Panią symptomów.

Skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu - w ramach NFZ-tu.

Życzę Pani powodzenia,
Irena Mielnik-Madej