Czy mogę być w ciąży, gdy wcześniej krwawiłam?

Biorę krążek od ok. 6 miesięcy. Po tym miałam 2-miesięczną przerwę, gdyż miałam zamrażaną nadżerkę. Po zabiegu znowu zaczęłam stosować krążek, pierwszy cykl był bez zarzutów, ale gdy włożyłam drugi krążek, to pod koniec cyklu zaczęłam krwawić - tak ok. 3 dni przed wyciągnięciem krążka. Czym to było spowodowane, to krwawienie? Czy może mi pani udzielić na to odpowiedzi? Gdy nadszedł czas na odstawienie to odstawiłam i dostalam okres, a w drugi dzień niby tego okresu, bo mało krwawiłam, uprawiałam stosunek i czy mogę przez to być w ciąży? Muszę wspomnieć, że zanim zaczęłam stosować krążek anty, to próbowałam różnych tabletek Y***, Y***, C*** i tak skakałam z tabletek. Przy stosowaniu C*** źle się czułam, byłam strasznie rozbita wewnętrznie. Jak stosowałam Y***, Y*** to też przy braniu 2. albo 3. opakowania krwawiłam. I musiałam zmieniać tabletki - to chyba niezdrowo tak skakać z tabletkami? A czy podczas zmieniania ciągłego tabletek można zajść w ciążę? Proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas antykoncepcji hormonalnej (również w postaci krążka) - przez pierwszy okres (najczęściej 3 miesiące) dosyć często występują krwawienia lub plamienia. Z czasem same mijają. W razie trwania plamienia powyżej 10 dni, czy też znacznego nasilenia się krwawienia, należy zgłosić się do ginekologa.

Opisane plamienie/krwawienie nie zmniejsza skuteczności antykoncepcji. Tak samo w początkowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogą występować krwawienia/plamienia i jeżeli nie mają dużego nasilenia, nie są wskazaniem do przerywania antykoncepcji.

Takie żąglowanie preparatami i sposobami antykoncepcji hormonalnej może spowodować zaburzenia gospodarki hormonalnej. Jednak jeżeli były utrzymywane odpowiednie cykle przyjmowania tabletek, działanie antykoncepcyjne jest zachowane. Jeżeli jednak ma Pani jakieś przesłanki, że może być w ciąży, należy wykonać test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!