Czy krwawienie z odstawienia może pojawić się wcześniej?

Witam, czy może się zdarzyć wystąpienie plamienia/krwawienia z odstawienia kilka godzin przed przyjęciem ostatniej tabletki z blistra Liberelle? Plamienie trwa 3 dzień.Tabletki zażywam od pół roku,po raz pierwszy wystąpiła taka sytuacja. Krwawienie pojawiało sie zawwsze 2-3 dnia przerwy. W tym miesiącu nie pominęłam żadnej tabletki,nie zażywałam innych leków,nie było wymiotów/biegunki. Cytologia prawidłowa robiona we wrześniu,stwierdzono obecność mieśniaka. Czy tabletki przestały trzymać cykl,czy to coś innego? Proszę o odpowiedż,niepokoję się.
KOBIETA, 47 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pojawienie się wcześniejszego krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może być związane m.in. z występowaniem zaburzeń hormonalnych, infekcji intymnej czy nadżerki szyjki macicy, ale nawet być objawem pęknięcia mięśniaka, a z uwagi, że został on u Pani wykryty, konieczne jest odbycie jak najszybszej wizyty u lekarza ginekologa, który sprawdzi, co jest przyczyną obecnego krwawienia.

Więcej informacji na temat krwawień śródcyklicznych znajdzie Pani w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.