Czy mogę być w ciąży pomimo krwawień z odstawienia?

Dzień dobry. Mam głupie pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od dawna. Ostatni stosunek był 30.09.2022 (była to 19 tabletka ). Od tamtej pory nie wspolzyje ale tabletki dalej biorę. Za każdym razem miałam okres z odstąpienia. Tabletki biorę o czasie. Od 3 tygodni jestem na diecie ale żadnych efektów niestety nie widzę. Moje pytanie czy możliwa jest ciąża pomimo 5 okresów z odstawienia

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne systematycznie i zgodnie z zaleceniami producenta, a dodatkowo pojawiają się u Pani regularnie krwawienia z odstawienia, to prawdopodobieństwo ciąży jest znikome.

Brak efektów na diecie nie musi być związany z potencjalną ciążą, lecz błędami, jakie można popełniać będąc na diecie. W takiej sytuacji najlepiej więc zapisać się do dietetyka, który ustali plan działania oraz da zalecenia, do których należy się stosować. Ponadto brak efektów diety może być również związany z niedostateczną aktywnością fizyczną lub jednostkami chorobowymi, dlatego warto sprawdzić swój stan zdrowia.

Inne pytania z podobnej tematyki znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-zamur-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-sa-skutecznym-zabezpieczeniem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-efektow-przy-restrykcyjnej-diecie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.