Tabletki antykoncepcyjne, Zamur a ryzyko ciąży

Witam,od kilku mies stosuje tab.anty Vixpo,17.03 mialam krwawienie z odstawienia a 18.03 przyjełam1 tab z nowego blistra,23.03 dostałam antybiotyk zamur 500 przez 7 dni,28.03 wspołżyłam z mężem,w pochwie był przez krótki czas,moje pytanie brzmi czy jest ryzyko ciąży?czy jest mozliwosc ze w tzw preejakulacie sa aktywne plemniki?do wytrysku doszło poza pochwą.słyszałam ze zamur nie zmniejsza skutecznosci tabletek antykoncepcyjnych.czy powinnam wziac tabletke "po"?

Aleksander Ropielewski

NIe ma konieczności stosowania antykoncepcji postkoitalnej. Jest Pani zabezpieczona.