Czy mogę dalej uprawiać powyższe sporty?

Dzień dobry, Mam 30 lat i od niemalże dziesięciu problem z żylakami. Półtora miesiąca temu przeszedłem operację polegającej na laserowej ablacji żyły dopiszczelowej (całej) i stripingu przeszywającej (okolice kostki). Przed operacją ćwiczyłem na siłowni (głównie ćwiczenia wielostawowe, w tym nogi) i nurkowałem. Czy mogę dalej uprawiać powyższe sporty? Jeżeli tak, to czy konieczne jest i w jakim zakresie (do kolana, do pachwiny) noszenie pończochy w trakcie?

Można uprawiać te sporty jak do tej pory, ale zalecałbym profilaktycznie kompresoterapię zwłaszcza w czasie zajęć na siłowni czyli najlepiej użycie pończoch uciskowych.