Czy mogę jeść batony proteinowe w ciąży?

Dzień dobry, jestem w 31 tygodniu ciąży. Czy mogę jeść batony proteinowe na bazie izolatu białka sojowego? Ewentualnie takie zawierające masło orzechowe arachidowe? Z góry dziękuję :)
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Podczas ciąży jest wyższe zapotrzebowanie na białko, białko wspiera rozwój płodu. Taki batonik byłby wielkim ułatwieniem w celu zapewnienia odpowiedniej ilości białka. Niestety niektóre batony proteinowe nie są zdrowe i mogą nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Batony proteinowe często zawierają duże zawartości cukru lub zawierają kofeinę lub składniki ziołowe,których należy unikać w czasie ciąży. Plus w takich batonach często są dodatki aromatyczno-smakowe i barwniki, nie ma w ich przypadku badań dowodzących całkowitego bezpieczeństwa dla wzrastającego płodu. Kolejnyn problemem są fitohormony, obecne w białkach pochodzenia roślinnego, szczególnie w białkach sojowych.

Można pomyśleć o odżywce wysokobiałkowej, bez smakowej, pochodzenia zwierzęcego (białka serwatkowe). Jednakże w kwestii wyboru takich odżywek proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.

Zapraszam do artykułu na temat diety:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/chcesz-urodzic-zdrowe-dziecko-zmien-swoja-diete%3famp=1

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska