Czy mogę jeździć na nartach przy tej chorobie stawu skokowego?

Witam, mam pytanie, jestem 3 miesiące po artrodezie górnego stawu skokowego ,chodzę już samodzielnie i zastanawiam się czy będę mógł znowu jeździć na nartach. Nie mogę nigdzie znaleźć żadnych materiałów w tej sprawie , np. jakie buty narciarskie itd. Dziękuje

Jazda na nartach będzie możliwa ale niełatwa i nie wcześniej niż po pół roku od zabiegu. Buty narciarskie takie które dadzą się założyć i będą wygodne. Zakładanie może być utrudnione przy tradycyjnej budowie buta - najlepiej szukać takich z odchylaną tylną częścią.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą. Z Pana relacji wynika, że uszkodzony został staw skokowy górny. Jest już Pan w stanie chodzić, więc wydaje się, że proces leczenia jest skuteczny. Co do aktywności fizycznej, to zapewne należy ją rozpocząć bardzo ostrożnie i stopniowo, aby obciążenie stawu nie było od razu zbyt duże. Z tego też względu warto porozmawiać z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą, aby ocenić tempo powrotu do pełnej sprawności. Jazda na nartach jest sportem, który angażuje w bardzo intensywny sposób stawy nóg, dlatego też na początek pewnie warto się od niej powstrzymać, by nie doszło do ponownego urazu. Z czasem pewnie możliwy będzie powrót do pełnej aktywności fizycznej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/skrecenie-stawu-skokowego

https://portal.abczdrowie.pl/wplyw-aktywnosci-fizycznej

https://portal.abczdrowie.pl/staw-skokowy-budowa-urazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.