Czy mogę mieć komplikacje po usunięciu zespolenia kości ramiennej?

Niebawem czeka mnie usunięcie zespolenia z kości ramiennej - 13 śrub. Z tego co się dowiedziałem to podobno śruby lubią się łamać, albo gniazda tych śrub się rozwiercają i nie da się wyjąć śruby. Czy to prawda, że aż tak często się dzieją takie rzeczy? Wiem, że ciężko określić, ale większa jest szansa, że wszystko przebiegnie bez komplikacji czy, że jedna ze śrub odmówi współpracy? Dużo śrub = dużo większe ryzyko niepowodzenia?

Każde działanie medyczne niesie ze sobą ryzyko powikłań. Gdyby ryzyko przekraczało potencjalne korzyści, lekarz nie zaproponowałby Panu zabiegu. Podsumowując: statystycznie znacznie większe jest prawdopodobieństwo pomyślnego przebiegu.