Czy mogę mieć początki SM?

Dzień dobry. Ostatnio poszłam do okulisty ponieważ miałam wrażenie zamglonego widzenia. Na badaniu okulistycznym, lekarz zauważył zatarcie granicy tarczy nerwu wzrokowego i obrzęk. Badanie TK głowy nie wykazało żadnych zmian. Na konsultacji neurologicznej również nie zauważono nic złego. Czy jest możliwe aby to był początek SM? Na badanie rezonansem muszę jeszcze poczekać.

Witam! RM głowy z kontrastem jest badaniem znacznie korzystniejszym niż TK. Na podstawie odosobnionego zatarcia tarcz nerwów wzrokowych nie stawia się tak poważnej diagnozy. Powodzenia W. Łuczkowski.