Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę mając 27 lat?

Witam, mam dość nieregularne miesiączki, cykl trwa od 26 do 38 dni. Przy ostatniej miesiączce pierwszego dnia krwawienia ból brzucha typowy do miesiączki był dużo bardziej intensywny. Zauwazylam, że coś jakby ze mnie wypadło, ciężko to opisać, kawałek "mięsa", tkanki, w każdym razie nie był to skrzep krwi. Zdarzyło się to raz, miesiączka dalej jest normalna. Co to mogło być ? Jakoś mogą być tego przyczyny i skutki? Czy może to zwiastować problemy w zajściu w ciążę ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

czasem zdarza się, że podczas miesiączki złuszczona błona śluzowa macicy przybiera postać większych fragmentów. Taka sytuacja nie musi świadczyć o niczym niepokojącym, nie musi mieć żadnych skutków zdrowotnych ani sugerować problemów z zajściem w ciążę w przyszłości.

Jeśli jednak zdarza się nagminnie, to należałoby skontrolować ten stan podczas badań ginekologicznych. Konsultacji wymagają również inne niepokojące objawy towarzyszące miesiączce, takie jak silniejszy ból niż zazwyczaj lub obfitsze krwawienie miesiączkowe.

Nasze użytkowniczki miały podobne problemy do Pani. Opisane zostały one w pytaniach do specjalistów pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-skrzepy-wydostajace-sie-wraz-z-krwia-podczas-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kawalki-macicy-widoczne-w-krwi-miesiaczkowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kawalek-zluszczonej-macicy-w-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.