Czy mogę mieć skrzep pod skórą?

Mam pytanie. Miałam mały wypadek, w wewnętrznej części uda zrobił mi się wielki fioletowy siniak. Wraz z gojeniem zauważyłam pod palcami nierówności. Czuje że w miejscu uderzenia zrobił mi się kilkucentymetrowy skrzep pod skórą. Czy jest to niebezpieczne? Czy mam coś z tym robić? Za kilka dni jadę na wakacje i nie chce żeby coś się z tego rozwinęło.

Krwiaki tkanki podskórnej zazwyczaj nie są groźne, wyjątek stanowią osoby z upośledzoną krzepliwością krwi, bądź krwiaki uciskające na istotne struktury anatomiczne. Rozmiar zmiany i progresję gojenia powinien ocenić lekarz.