Czy mogę mieć stan zapalny prostaty?
Dzien dobry, Moj Tato ma 66 lat. Od pewnego czasu ma problemy z oddawaniem moczu.odczuwa parcie na pecherz i dyskomfort w okolicach brzucha,miednicy. W nocy wstaje oddac mocz. Psa calkowite wynosi 6.5 natomiast psa wolne stanowi 33% psa calkowitego. Usg prostaty wykazalo jedynie zwapnienia i lekko powiekszona prostate. Podczas badania per rectum urolog cos delikatnie wyczuwa i sugeruje biopsje dla swietego spokoju. Czy prawdopodobienstwo nowotworu prrzy takich parametrach PSA wolnego jest mozliwy? Czy moze byc to jedynie stan zapalny spowodowany zwapnieniami ktore moga byc umiejscowione blisko cewki Dziekuje za odpowoedz.

MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Dzień dobry. Najbardziej prawdopodobne wydaje się rozpoznanie łagodnego przerostu prostaty. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.