Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o podejrzeniu zakrzepicy lub innych chorób zakrzepowo-zatorowych mówimy wtedy, gdy wynik D-dimerów równa się lub przekracza 500 µg/l. O chorobie może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zakrzepicy-symptomy-zakrzepicy-zylnej-i-tetniczej-charakterystyka-i-leczenie-choroby.

To by oznaczało, że nie musi się Pani obawiać zakrzepicy, choć oczywiście wyników badań D-dimerów nigdy nie odczytuje się w oderwaniu od innych badań oraz dolegliwości, na które uskarża się pacjent. Warto zatem, by wykonała Pani badania dodatkowe, mimo że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zakrzepicy. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-zakrzepicy-objawy-d-dimery-badania-dodatkowe.

Bóle nóg mogą mieć wiele przyczyn, w tym żylaki czy rwa kulszowa. Niekiedy duży wpływ na ich stan ma tryb życia, który prowadzimy – np. brak aktywności fizycznej. Doraźnie może pomóc maść z wyciągiem kasztanowca, warto także zmienić pewne nawyki. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem, znajdzie tu Pani kilka cennych wskazówek: https://portal.abczdrowie.pl/jak-ulzyc-zmeczonym-nogom.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty