Czy mogę odstawić tabletki po jednym opakowaniu?

Witam biorę tabletki kontracept brałam już je też przed ciążą po ciąży to moje pierwsze opakowanie dopiero i moje pytanie brzmi czy mozna odstawic tabletki po 1 opakowaniu ? Przyczyna odstawienia jest migrena podczas ich brania

Tak, w opisanej przez Panią sytuacji wskazane jest odstawienie preparatu od razu i brak kontynuacji tego typu postępowania farmakologicznego. Doustne preparaty antykoncepcyjne często powodują migrenę. Ponadto środki te stanowią istotny czynnik ryzyka wystąpienia chorób zakrzepowych, w tym udaru mózgu i zawału serca. O ile ma Pani pewność, że Kontracept powoduje u Pani ataki migreny, to nie ma sensu jego stosować. Należy nauczyć się i stosować NRP - naturalną regulację poczęć.