Czy mogę podać mu dodatkowo lek przeciwgorączkowy?

Witam dziś wieczorem byliśmy na wizycie lekarskiej, okazało się że syn lat 4 ma anginę dostaliśmy biofuroksym zastrzyki Ponieważ syn nie chce nic doustnie, zapomniałam zapytać czy mogę podaż mu coś przeciw gorączce e

Lek. Bartosz Szarawarski

Niestety nie powinno się stosować ambulatoryjnie domięśniowo antybiotyków u dzieci poniżej 40 kg. Zarejestrowane są tylko do podaży dożylnej. Z doświadczenia wiem, że w wielu przypadkach, gdy "popracujemy nad dzieckiem", podzielimy dawkę na mniejsze porcje, to udaje się podać lek doustnie. Na anginę antybiotykiem rekomendowanym jest Ospen i jest to zawiesina o przyjemnym dla dzieci, bananowym smaku. Decyzja o leku zależy jednak od lekarza.

Niemniej odpowiadając na Pani pytanie - można doustnie/doodbytniczno normalnie podawać leki przeciwgorączkowe.