Czy mogę pomalować włosy we wczesnej ciąży?

Dzień dobry, Jestem w wczesnej ciąży 5 5 Czy mogę farbować włosy farbami bez amoniaku ? I drugie pytanie, przeczytałam że nie można używać niektórych ziół np. tymianek, rozmaryn,cząber...rozumiem że chodzi o duże ilości a nie zwyczajne przyprawianie w kuchni. A co z piciem melisy czy rumianku, mogę wypić jeden kubek dziennie? Dziękuję za odp:)
KOBIETA, 31 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

może Pani farbować włosy, zwłaszcza farbami bez amoniaku, które są łagodniejsze. Co do ziół, kubek melisy czy rumianku dziennie jest bezpieczny, ale proszę nie przesadzać z ich ilością — większe dawki niektórych ziół mogą być niekorzystne w ciąży. Zwyczajne przyprawianie potraw tymiankiem, rozmarynem czy cząbrem jest w porządku, jednak warto unikać skoncentrowanych naparów czy suplementów bez konsultacji z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty