Czy mogę przenieść chorobę na inne dzieci po kilku dniach od kontaktu z chorym?

. Miałam kontakt z 14 miesięcznym dzieckiem u którego pojawiły się pierwsze wykwity na skórze (ospa wietrzna). Zaraz po tym umyłam się cała po prysznicem i zmieniłam ubranie. Mam 60 lat. jako dziecko miałam półpasiec. Czy mogę przenieść chorobę na inne dzieci po kilku dniach od kontaktu z chorym. Oczywiście jeśli sama nie zachoruję. Maria

Pani już nie zachoruje bo przechorowala Pani ospe Ale polpasiec to ten sam wirus który w Pani siedzi uśpione. Polpasiec może pojawić się znowu i wtedy Pani zaraża Po kontakcie z chorym na ospę i po kilku dniach to już Pani nic nie przenosi