Czy mogę raz na jakiś czas wypić mocniejszy alkohol po ataku woreczka żółciowego?

Witam, Tydzień temu miałam atak woreczka żółciowego. Stosuję odpowiednią dietę, jem parowane chude mięso z piersi indyka, chude twarogi, parowane warzywa (brak warzyw kapustnych i strączkowych), nie jem słodyczy ani nie piję napojów gazowanych. Czy mogłabym raz na jakiś czas napić się wódki z wodą, bez napojów gazowanych oraz bez innych rodzajów alkoholu typu piwo, wino. Dodam, że mam 22 lata. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Jeżeli napije się Pani alkoholu raz na jakiś czas i w niedużej ilości, to zapewne nic się nie stanie. Jednak ogólnie rzecz biorąc alkohol jest niewskazany. Pozdrawiam!