Czy mogę się spodziewać ciąży?

To daty moich ostatnich miesiączek: 2 sierpień, 14 wrzesień, 19 październik, 23 listopad, przeważnie okres mam co 35, 36 dni. 23 listopada miałam ostatnią miesiączkę. 14 i 17 grudnia uprawiałam seks z narzeczonym i on skończył w środku od dziwne bo od 15 grudnia mam ból piersi.

Przez te nieregularne miesiączki nie wiem kiedy mam dni płodne. Możliwe jest ze tym razem zaszłam w ciążę? teraz nie wiem czy ten ból piersi to przed okresem czy na ciążę:)

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Ból piersi może być objawem ciąży jednakże pojawia się on po kilku tygodniach od zapłodnienia. Zazwyczaj wcześniej pojawia się zatrzymanie miesiączki.
Wobec tego wydaje się, że bardziej prawdopodobną przyczyną może być zespół napięcia przedmiesiączkowego.
Oczywiście podczas praktykowania stosunków bez zabezpieczenia nie można wykluczyć ciąży.