Czy mogę sobie zaszkodzić przyjmując te leki?

Czy można doraźnie (parę razy w miesiącu, czasem raz na miesiąc) stosować doxepin teva i ranofren (5mg) wieczorem? Brałam te leki regularnie około roku temu, odstawiłam i teraz czasami w sytuacji uporczywej bezsenności biorę te dwa leki na noc. Czy mogę sobie zaszkodzić?
KOBIETA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Odradzam stosowanie wymienionych leków w taki sposób jaki zostały opisane przez Panią bez konsultacji prowadzącego lekarza psychiatry.

Wymienione leki nie są lekami w leczeniu bezsenności doraźnie, jest wiele innych sposobów jeśli chodzi o uporczywej bezsenności ale w tym przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta u specjalisty psychiatry najlepiej powrót do swojego lekarza który zlecił w/w leki na początku leczenia.

Na wizycie stacjonarnej lekarz oceni Pani stan zdrowia oceniając co jest spowodowanie uporczywej bezsenności, może się okazać, że przyczyna leży gdzie indziej i powinno się zacząć odpowiednie leczenie np psychoterapia, leki oraz wspomaganie medycyną naturalną która również jest pomocna.

Proszę nie odwlekać wizyty stacjonarnej u swojego lekarza psychiatry lub psycholog/psychoterapeuta.

Warto z korzystać z pomocy wymienionych specjalistów którzy są odpowiednimi specjalistami w opisanej przez Panią objawów które wymagają oceny w/w specjalistów.

Pozdrawiam