Czy mogę stosować antykoncepcję podczas kuracji psychotropami?

Witam. Od 2 lat stosuje antykoncepcje doustna (Belara) jednak podczas ostatniej wizyty u psychiatry przepisano mi lek o nazwie Amizepin. Podczas wypisywania recepty zapytalam lekarza czy nie wplywa on na dzialanie Belary a w odpowiedzi uslyszalam ze nie wplywa. Czy to prawda i moge stosowac antykoncepcje podczas kuracji psychotropami?

Witam! W sam raz Karbamazepina (amizepin) wchodzi w reakcję z tym rodzajem antykoncepcji i kobiety w wieku rozrodczym muszą rozważyć alternatywne metody antykoncepcji. Pozdrawiam W. Łuczkowski.