Czy mogę stosować jednocześnie ten antybiotyk?

Witam, mam pytanie - podczas stosowania Duloxetine Zentiva 60mg można stosować jednocześnie antybiotyk Doxycyclinum TZF 100mg (dawka dzienna 200mg)? Nie mogę znaleźć na ten temat informacji w internecie.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pomiędzy substancjami leków Doxycyclinum TZF 100mg oraz Duloxetine Zentiva 60mg (duloksetyna), nie dochodzi do szkodliwych interakcji, które uniemożliwiłyby stosowanie obu leków jednocześnie. W związku z tym ich zażywanie naraz jest zazwyczaj w pełni bezpieczne, jednak przyjmowanie wielu leków należy zawsze skonsultować dodatkowo z lekarzem lub farmaceutą, w celu wykluczenia wystąpienia ewentualnych działań niepożądanych spowodowanych chorobą.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/doxycyclinum-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-nie-nalezy-popijac-lekow-mlekiem-wyjasniamy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.