Czy mogę stosować krążek zamiast tabletek?

Dzień dobry, mam 43 lata. Do tej pory stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę stosować krążek zamiast tabletek?
43 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Działanie krążka jest co do zasady takie samo jak tabletek antykoncepcyjnych. Ze względu na sposób przenikania hormonów do organizmu i ich inną dawkę może się różnić co do efektów ubocznych w stosunku do tabletek obecnie przez Panią stosowanych. Nie powinien się jednak istotnie różnić co do skuteczności, przy prawidłowym stosowaniu. Jeżeli Pani lekarz nie widzi przeciwwskazań, to jak najbardziej może Pani zmienić tabletki na krążek.

Pozdrawiam serdecznie!