Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadciśnienie pierwotne

Nadciśnienie pierwotne stanowi 95 proc. przypadków wystąpienia nadciśnienie tętniczego, wtórne jedynie pozostałe 5 proc. Dr Piotr Gryglas przybliża zagadnienie nadciśnienia pierwotnego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
o tym, czy można oraz w jakich dawkach przyjmować leki, decyduje lekarz, który je przepisał. Niezależnie od rodzaju schorzenia, należy poinformować lekarza prowadzącego także o chorobach współistniejących i to on podejmuje się oceny ryzyka wystąpienia skutków ubocznych danego leku. Zarówno zakrzepica żył, czyli zakrzepowe zapalenie żył, jak i nadciśnienie tętnicze to poważne schorzenia i nie należy ich lekceważyć.
Zachęcam do zapoznania się z tematem:
https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepowe-zapalenie-zyl
Być może pomocne okażą się również odpowiedzi naszych ekspertów:
https://portal.abczdrowie.pl/szukaj?q=zakrzepica+żył&type=question
https://portal.abczdrowie.pl/szukaj?q=zakrzepica+żył&type=questionPrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy