Czy mogę trenować boks w takiej sytuacji?

Naczyniaki wątroby, a treningi boksu. Witam serdecznie. Mam 33 lata. Jakiś czas temu, stwierdzono u mnie naczyniaki na wątrobie (na podstawie USG). W lewym płacie wątrobynaczyniak śr 26mm, w prawym 30mm i obok s 9mm. Na ostatnim USG stwierdzono dodatkowo polip 4mm w trzonie woreczka. żółciowego CZęsto odczuwam bóle pod łukiem żeber z prawej strony pleców i w podbrzuszu z prawej strony.Bóle nie sa szczególnie dotkliwe, Mogę normalnie funkcjonować. Czy mogę trenować boks w takiej sytuacji?

Lek. Tomasz Budlewski

na pewno najpier nalezy wyjasnic kwestie polipa i byc moze dokonac usuniecia pecherzyka zolciwoego. prosz ekoniecznie udac się do lekarza chirurga ogolnego.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Taką decyzję powinien podjąć lekarz, proszę nie kierować się jedynie swoim samopoczuciem. Radzę więc najpierw udać się do lekarza, który wypowie się na temat występujących zmian i zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto przeczytać również:

Dieta redukcyjna sposobem na wyrzeźbione ciało
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-redukcyjna-sposobem-na-wyrzezbione-cialo.html?c=9