Czy stosowanie odżywek dla sportowców wpływa na potencję?

Witam chciałbym się dowiedzieć czy zażywanie zwykłych odżywek typu białko kreatyna itp maja duży wpływ na potencje, mam takie obawy bo je zażywam .

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

spożywanie białka i kreatyny nie ma wpływu na potencje, proszę używać tylko sprawdzonych marek.

Pozdrawiam

Dzień Dobry,

należałoby dokładnie sprawdzić skład stosowanej suplementacji oraz historię dopingową tych firm suplementacji - możliwość zanieczyszczenia suplementów.
Preparaty na bazie soi nie obniżają poziomu testosteronu, to mit już dawno naukowo obalony.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Wymieniowe przez Pana odżywki nie mają wpływu na potencję. Pozostaje jeszcze pytanie, na jakiej jest Pan diecie? Jeżeli, stosuje Pan dietę nisko tłuszczową, skutkiem może być obniżone libido.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta na masę- najpopularniejsza dieta sportowców. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-mase-najpopularniejsza-dieta-sportowcow.html?c=4