Stosowanie diety rozdzielnej

Staram się stosować dietę rozdzielną. Na drugie śniadanie jem jogurt naturalny, jednak nie mam pomysłu z czym go połączyć, ponieważ przeczytałam, że nie należy łączyć białka z węglowodanami i owocami. Czy mogłabym poprosić o jakieś propozycje na urozmaicenie tego posiłku? Myślałam o jedzeniu go z płatkami owsianymi i sezonowymi owocami, jednak byłoby to niezgodne z zasadami tej diety..Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Warto zauważyć, że stosowanie diety rozdzielnej nie znalazło uzasadnienia w badaniach naukowych i pierwszym krokiem do dobrego samopoczucia i odpowiedniego stanu zdrowia powinno być stosowanie różnorodnej, zbilansowanej i zindywidualizowanej diety.
Jeżeli jednak zauważa Pani poprawę samopoczucia w momencie stosowania diety rozdzielnej i chce Pani ją utrzymywać, warto pomyśleć o połączeniu jogurtu z owocami, które wspierają trawienie białek, np. ananasem lub papają. Dodać można również orzechów - połączenia białkowo-tłuszczowe często występują naturalnie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać:
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dlaczego-dieta-nie-dziala-co-zapewni-sukces-w-odchudzaniu.html?c=9